Ülkemizde 2013 yılında ihtiyari olarak uygulanmaya başlanan ve uyuşmazlıkların daha az masrafla daha hızlı sürede çözümlenmesini sağlayan bir alternatif uyuşmazlık yöntemi olan arabuluculuğun son yıllarda farkındalığı artmış ve kullanımı yaygınlaşmıştır.

Hukuk sistemimizde dava şartı arabuluculuk sisteminin yaygınlaştırılması da uyuşmazlıkların, türüne göre İlgili alanlarda uzman arabulucular desteğiyle çözümlenmesini gerekli kılmıştır.

Arabuluculuk uygulamasında bir karar mercii olmamakla birlikte arabulucunun görev aldığı uyuşmazlık alanında uzmanlığa sahip olması taraflar bakımından olduğu kadar arabulucunun kendisi bakımından da faydalı olmakta. Özellikle tarafların tıkandığı noktada olumlu ve yapıcı bir çözüm önerisi geliştirmesine Arabuluculuk sürecinin anlaşma ile sonuçlanmasına yardımcı olmaktadır.

Arabuluculuk merkezimizde; ticaret hukuku, iş hukuku, tüketici hukuku ve sigorta hukuku alanlarında uzman arabulucular bulunmakta olup, uyuşmazlıklarınızın çözümünde ihtiyacınıza göre uzman arabulucuları tercih edebilirsiniz.

MEDİASİ BLOG

BİZ SİZİ ARAYALIM

Formu Doldurun. Biz Sizi Arayalım.

Gizlilik Politikasındaki, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında yapılan aydınlatma çerçevesinde, 6325 sayılı Arabuluculuk Kanunu kapsamında Arabuluculuk faaliyetinin başlatılması , yürütülmesi ve taraflarla iletişi kurabilmek için paylaşmış olduğunuz kişisel verileriniz işlenecektir.Detaylı Bilgi ve Haklarınız için Gizlilik Politikası sayfasını ziyaret ebilirsiniz.