Online Arabuluculuk Nasıl İşler ?

 

Mediasi, online arabuluculuk için Zoom uygulamasını önerir. Kullanımı çok kolay bir uygulama olup; ayrıca sanal ara odaları sağlama özelliğine sahiptir. Bu özellik, tarafların avukatları veya danışmanları ile özel ve gizli toplantılar yapmasına da olanak tanır.

Sanal ara odası, farklı fiziksel binalarda ve hatta ülkelerde olsalar bile, müşterinin ve avukatının aynı sanal odada olmalarına olanak tanır. Böylece Arabulucu veya başka bir kişi kulak misafiri olmadan birbirleriyle konuşabilecekler. Arabulucu bu ara odalarına katılabilir ve hatta uygun olduğu takdirde herkesi tek bir sanal odada bir araya getirebilir.

Ara odasındaki kişiler arabulucu ile iletişim kurmak isterlerse, "Yardım isteyin" özelliğini kullanabilirler. Taraflar ayrıca arabulucuyu telefon numaralarından arayabilirler.

Taraflar, avukatları olmaksızın birbirlerini görmek isterlerse, bu amaçla ayrı bir ara odası oluşturulabilir. Yüz yüze arabuluculukta olduğu gibi, arabulucu tarafların isteğine bağlı olarak o toplantıda hazır bulunabilir veya bulunmayabilir. Aynısı avukatlar için de geçerlidir - eğer ayrı ayrı görüşmek isterlerse, bu durum karşılanabilir.

 

Teknolojik gereksinimler :

İnternete bağlanabilen herhangi bir cihaz kullanılabilir; bilgisayar, tablet, iPhone vb. Toplantı planlanırken iyi bir internet bağlantınız olduğundan emin olmanızı rica ederiz.

 

Ek Sorularınız için:

Herhangi bir sorunuz varsa, lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

 

Zoom, sistemin nasıl çalıştığını gösteren bazı kısa videolar için aşağıdaki linke bakabilirsiniz.

https://zoom.us/resources

BİZ SİZİ ARAYALIM

Formu Doldurun. Biz Sizi Arayalım.

Gizlilik Politikasındaki, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında yapılan aydınlatma çerçevesinde, 6325 sayılı Arabuluculuk Kanunu kapsamında Arabuluculuk faaliyetinin başlatılması , yürütülmesi ve taraflarla iletişi kurabilmek için paylaşmış olduğunuz kişisel verileriniz işlenecektir.Detaylı Bilgi ve Haklarınız için Gizlilik Politikası sayfasını ziyaret ebilirsiniz.