Kira uyuşmazlıklarınızda başta tahliye talepleri olmak üzere kira alacağınız veya kira bedeli tespit konularında arabulucuya gidebilirsiniz; kira uyuşmazlıklarında arabuluculuk ihtiyari olması nedeniyle kanunen zorunlu arabulucuktaki gibi bir süre süre sınırı da yoktur.

Ancak, Her iki tarafın ticari işletme olması halinde kira alacakları dava şartı arabuluculuk kapsamındadır ve dava açmadan önce arabulucuya başvurulması kanuni bir zorunluluktur.

Bu kapsamdaki Uyuşmazlıklarınızın çözümü ve/veya uyuşmazlığınızın arabuluculuğa uygun olup olmadığını veya ihtiyari ya da dava şartı kapsamında olup olmadığını öğrenmek için arabuluculuk merkezlerine başvurabilirsiniz.

MEDİASİ BLOG

BİZ SİZİ ARAYALIM

Formu Doldurun. Biz Sizi Arayalım.

Gizlilik Politikasındaki, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında yapılan aydınlatma çerçevesinde, 6325 sayılı Arabuluculuk Kanunu kapsamında Arabuluculuk faaliyetinin başlatılması , yürütülmesi ve taraflarla iletişi kurabilmek için paylaşmış olduğunuz kişisel verileriniz işlenecektir.Detaylı Bilgi ve Haklarınız için Gizlilik Politikası sayfasını ziyaret ebilirsiniz.